O nás

1497852_602983513071316_917111192_o

Volám sa Ľuboš Guštafík a som zakladateľom Working Media s.r.o. V médiách pôsobím od roku 1998 ako kameraman a strihač.

Fotografii sa venujem od roku 2005. Mal som to šťastie, že hneď od začiatku som mohol fotiť dôležité udalosti v bezprostrednej blízkosti hlavy štátu a prvej dámy ako ich osobný fotograf. Vrátane veľkého summitu Bush Putin 2005. Bola to výzva, ale aj zaväzok dosahovať každodenne najvyššiu kvalitu a obsah v každej fotografii. Veď cez agentúry SITA a TASR šli fotografie do sveta.

K reportážnej a portrétnej fotografii sa časom pridala produktová a reklamná fotografia. Viem, že dobre nafotiť produkt nie je jednoduché. Staviam sa ku každému projektu s rešpektom. Preniesť do fotografie charakteristický vzhľad všetkých materiálov, objem a vizuálnu krásu produktu je vždy výzvou. Fotografia produktu má predávať. Má ho prezentovať tak, aby klienta nezaujímala cena, ale to, kde si vie produkt kúpiť.

Na Slovensku výrobcovia dosahujú vysokú kvalitu výrobkov. Častokrát presahujúcu štandard kvality vo svete. Čo slovenskému produktu najviac chýba, je kvalitná, reprezentatívna fotografia, ktorá by ho dostala aj medzi potencionálnych zákazníkov v zahraničí – cez web, prezentáciu na výstavách či tlačené propagačné materiály…

A práve o najlepšiu prezentáciu produktu sa snažím denne vo svojom štúdiu.

Ľuboš Guštafík – fotograf